Home|Sign In

  Games on Saturday, December 15, 2018 Print
LeagueHome AwayTime/StatusVenueOfficials
U12 Boys Fall Soccer League 2018 Goshen Stars Medina  v  Barcelona 7:30 AM Soccer Field Ramirez-R
U12 Boys Fall Soccer League 2018 Goshen Stars Grey  v  City Pride U12 8:30 AM Soccer Field Ramirez-R
T-Point 1st/2nd Grade Developmental League 2018 Rockets  v  Bulls 9:00 AM Basketball Court 1  
U12 Boys Fall Soccer League 2018 Goshen Stars Black  v  Little Chargers 9:30 AM Soccer Field Ramirez-R
T-Point 1st/2nd Grade Developmental League 2018 Pacers  v  Nuggets 10:00 AM Basketball Court 1  
U12 Boys Fall Soccer League 2018 Montoya Fire  v  Sturgis SC 10:30 AM Soccer Field Ramirez-R
T-Point 3rd Grade Coed Developmental League 2018 Lakers  v  Warriors 11:00 AM Basketball Court 1  
U12 Boys Fall Soccer League 2018 Little Chargers  v  Little Lion 11:30 AM Soccer Field Reyes
T-Point 4th/5th Boys Developmental League 2018 Magic  v  Spurs 12:00 PM Basketball Court 1  
U14 Boys Fall Soccer League 2018 Raiders Green  v  ECU 14U 12:30 PM Soccer Field Reyes
T-Point 4th/5th Boys Developmental League 2018 Mavericks  v  Cavaliers 1:00 PM Basketball Court 1  
U14 Boys Fall Soccer League 2018 Raiders Yellow  v  Montoya FC 1:30 PM Soccer Field Reyes
U14 Boys Fall Soccer League 2018 Sturgis SC  v  CHOLOS 2:30 PM Soccer Field Reyes
U14 Boys Fall Soccer League 2018 Cazadorez  v  Panteras 3:30 PM Soccer Field Ramirez-G
U14 Boys Fall Soccer League 2018 Montoya Fire  v  ECU White 4:30 PM Soccer Field Ramirez-G
U14 Boys Fall Soccer League 2018 ECU Maroon  v  Montoya United 5:30 PM Soccer Field Ramirez-G
U16 Boys Fall Soccer League 2018 Montoya United  v  TekEVO AC 6:30 PM Soccer Field Ramirez-G
U16 Boys Fall Soccer League 2018 FC Raiders  v  Huapangeros FC 7:30 PM Soccer Field Valenzuela-F
U16 Boys Fall Soccer League 2018 Cholos  v  NR League 8:30 PM Soccer Field Valenzuela-F
U16 Boys Fall Soccer League 2018 Montoya Fire  v  FC Camilo 9:30 PM Soccer Field Valenzuela-F

Coerver/ESC Youth development soccer league fall
Wednesday, November 28, 2018 12:48:33 PM

Coerver/ESC Youth development soccer league fall 2018 

 Schedule:

12/3/18

·     Barcelona vs Real Madrid – 5:00PM

·     Bayern Munich vs Napoli – 5:00PM

·     Liverpool vs Arsenal – 6:00PM

·     Chelsea vs Manchester City – 6:00PM

12/10/18

·     Barcelona vs Bayern Munich – 5:00PM

·     Real Madrid vs Napoli – 5:00PM

·     Liverpool vs Chelsea – 6:00PM

·     Arsenal vs Manchester City – 6:00PM

12/17/18

·     Barcelona vs Napoli – 5:00PM

·     Real Madrid vs Bayern Munich – 5:00PM

·     Liverpool vs Manchester City – 6:00PM

·     Arsenal vs Chelsea – 6:00PM

 

Rosters:

 

2006 – 2008 girls

 

Liverpool

 

Bella Allen

Meghan Grasty

Alexys Keslin

Kennedy Ortiz

Alivia Pittenger

Mylei Wallace

 

Arsenal

 

Jiana Camacho

Addison Hiatt

Hudsyn Higgins

Jaidyn Leeper

Tegan Regier

Brinley Wiese

 

Chelsea

 

Mahra Chris

Madeline Johnson

Emma Madlem

Gentry McDiffee

Zoe Miller

Angelina Saputo

 

Manchester City

 

Erin Chupp

Alia Harber

Veronica Ngandu

Malorie Olson

Madison Perkey

Landry Schrock

 

 

2009 – 2011 Coed

 

Barcelona

 

Tyson Amezqinta

Brettin Irons

Ally Jennett

Sullivan Osowski

Louisa Saleh

Asher Shannon

Agostino Varacalli

Grant Walker

 

Real Madrid

 

Hannah Claassen

Ethan Claassen

Hayden Martin

Beckham Misner

Manvir Rai

Samuel Shah

Sukhmer Rai

Joshua Weaver

 

 

Bayern Munich

 

Creedyn Barth

Connor Clayton

Michael Martinez

Nico Melvin

Graham Smith

Jude Schibley

Jonathan Soto

Blair Tufts

 

Napoli

 

Cristian Herrera

Maize Mathiak

Drew Polston

Henry Saleh

Cory Swizek

Finn Urbina

Aaron Walker

Alex Williams

 
 
TIPPING Point YDL rosters and game schedule
Tuesday, November 27, 2018 12:01:41 PM

UPDATED AT NOON ON 11/27/2018

 

Tipping Point Youth Development Updated Basketball League Schedule

 

Saturday, December 1st

9:00 am -   10:00 am – Team Bulls vs. Team Pacers – 1st& 2ndBoys & Girls

10:00 am – 11:00 am – Team Rockets vs. Team Nuggets – 1st& 2ndBoys & Girls

11:00 am – 12:00 pm – Team Warriors vs. Team Lakers – 3rdBoys & Girls

12:00 pm – 1:00 pm –   Team Spurs vs. Team Mavericks – 4th& 5thBoys

1:00 pm –   2:00 pm –   Team Magic vs. Team Cavaliers – 4th& 5thBoys

 

Saturday, December 8th

9:00 am – 10:00 am –   Team Bulls vs. Team Nuggets– 1st& 2ndBoys & Girls

10:00 am – 11:00 am – Team Rockets vs. Team Pacers – 1st& 2ndBoys & Girls

11:00 am – 12:00 pm – Team Warriors vs. Team Lakers – 3rdBoys & Girls

12:00 pm – 1:00 pm –   Team Spurs vs. Team Cavaliers – 4th& 5thBoys

1:00 pm –   2:00 pm –  Team Mavericks vs. Team Magic – 4th& 5thBoys

 

Saturday, December 15th

9:00 am –   10:00 am – Team Bulls vs. Team Rockets – 1st& 2ndBoys & Girls

10:00 am – 11:00 am – Team Pacers vs. Team Nuggets – 1st& 2ndBoys & Girls

11:00 am – 12:00 pm – Team Warriors vs. Team Lakers – 3rdBoys & Girls

12:00 pm – 1:00  pm –  Team Spurs vs. Team Magic – 4th& 5thBoys 

1:00   pm – 2:00  pm –  Team Mavericks vs. Team Cavaliers – 4th& 5thBoys

 

Team Rosters

 

Team Bulls1st& 2ndGrade Boys & Girls – 6/6-minute quarters

Bentley Cable

Tori Elliott

Chase Albrecht

Ryker Schenck

Charlie Morris

Logan Leatherman

Liam Walters

 

Team Rockets1st& 2ndGrade Boys & Girls – 6/6-minute quarters

Bryce Petty

John Jackson

Heston Wenger

Sukhmer Rai

Brandon Stanfield

Charley Stutsman

Landon Babcock

 

Team Pacers1st& 2ndGrade Boys & Girls – 6/6-minute quarters

Evan Cichowicz

Cameron Matulewicz

Adam Ambers

Landon Revella

Colton Pratt

Dominic Logan

Oliver Abbs

Trevor Baranowski

 

Team Nuggets 1st& 2ndGrade Boys & Girls – 6/6-minute quarters

Graham Smith

Wes Ytterberg

Manvir Rai

Lincoln Stemm

Ian Wall

Crew Craven

Colt Craven

 

Team Warriors3rdGrade Boys & Girls 6/6-minute quarters

Kariya Byer

Clara Leigh Ytterberg

Aj Diller

Tate Granberg

Quinn Knepp

Brody Myers

Colin Schrock

Drew Springer

Keller Wesdorp

 

Team Lakers3rdGrade Boys & Girls 6/6-minute quarters

Caden Foster

Tim Onghetich

Braylon Letherman

Cooper Reihl

Braxten Schenck

Sky Riegsecker

Eduard Schwarz

Sade Yoder

Jheneya Lee

Nia Gerwels

 

Team Spurs4th& 5thGrade Boys 6/6-minute quarters

Chase Aplin

Trevor Bowles

Kiera Jackson

Quinn Coffin

Michael Stanfield

Miles Smith

Reid Mack

Evan Strong

Jonathon Baranowski

 

Team Mavericks4th& 5thGrade Boys 6/6-minute quarters 

Josiah Arnold

Evan Cash

James Kovatch

Maxwell Lamb

Jaxon Szymanowski

Theo Bradley

Nathan Zizzo

James Mason

Aaron Yoon

 

Team Magic4th& 5thGrade Boys 6/6-minute quarters

Trevor Becker

Breslin Defrees

Nathan Kuhns

Carson Petty

Penn Miller

Carson Waterman

Braden Catalano

Mikey Vinokur

Cole Dreher

 

Team Cavaliers4th& 5thGrade Boys 6/6-minute quarters

Colton Breden

Colin Hauser

Mehtaab Rai

Gray Reynolds

Adriel Zylman

Char’rese Breveard

Kiefer Kohen

Alec Bush

Jackson Yoder

 
 
On-Line Rentals
Wednesday, June 6, 2018 2:36:31 PM

https://esc.ezfacility.com/
 
More News >>
 
  
Quick Stats
Quick Stats
Powered By EZFacility
Web enabled mobile phone? Try Mobile Version | Administrators click Here
Languages: English | Español
© 2003-2018 EZFacility.com. All rights reserved.  Privacy Policy | Terms of Use